Yukarı kaydır
© 2019 Petrol Mühendisleri Odası   PMO Portal
Paylaş

IV. Bilimsel ve Teknik Petrol Kongresi ile İlgili Yönetim Kurulumuzun Değerlendirme ve Teşekkür Yazısı


PMO Yönetim - 24/11/2020 - 2 yorum

Değerli Üyelerimiz,

TMMOB Petrol Mühendisleri Odası tarafından 13-15 Nisan 2020 tarihleri arasında, ODTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği bölümünde düzenlenmek üzere planlanan kongremiz, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle önce Ekim-2020 tarihine ertelenmiş ancak, salgının yarattığı olumsuz koşulların daha da ağırlaşması nedeni ile, 18-20 Kasım 2020 tarihlerinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirilmiştir.

Doğu Akdeniz ve Karadeniz TPAO özel oturumları ile sondaj, üretim, rezervuar, jeotermal, iş güvenliği ve çevre, enerji politikaları, akaryakıt sektörü oturumlarında 75 adet sözlü bildiri sunumu, 9 adet poster,  konularında uzman 6 değerli konuşmacının yanı sıra Gas Hidrat konulu çalıştay ve SPE öğrenci bildiri yarışmasının gerçekleştiği kongremizin petrol ve jeotermal sektöründeki tüm paydaşların akademik ve teknik konular ile mevzuat alanlarındaki bilgi ve tecrübelerini paylaştığı, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerin tartışıldığı bir ortam sunduğunu umuyoruz.

Kongremizde ilk defa çevrimiçi olması sebebi ile gözden kaçan eksikler muhakkak olmuştur. Siz değerli üyelerimizin görüş, öneri ve destekleri ile bundan sonra düzenleyeceğimiz etkinliklerimizde eksikliklerimizi gidererek çok daha verimli çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz.

Bilimsel ve teknik petrol kongresinin düzenli olarak iki yılda bir yapılması ve dijital petrol dergisinin zaman kaybetmeksizin hayata geçirilmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Bunun yanı sıra, pandemi döneminde başladığımız online etkinliklerimize de sektörün öncü isimleri ile devam edeceğiz. Önümüzdeki yaz pandemi süreci devam eder ve üniversitelerimizden talep gelirse öğrencilerimiz için online staj etkinliğini tekrar yapmaya hazırız.

Kongremize başından beri destek veren güzide üniversitelerimizin PDGM bölümlerine, kurumsal katkı sağlayarak Doğu Akdeniz ve Karadeniz oturumları ile güncel bilgilerini paylaşan TPAO’ya, davetimizi kabul ederek değerli bilgilerini bizlerle paylaşan çağrılı konuşmacılarımıza,

Kongremize maddi katkıları ile destek olan ana sponsor ARAR, gümüş sponsorlar GEOS, PEGİ, SCHLUMBERGER şirketlerine, bronz sponsorlar COUGAR, MEKE, PERENCO, TARGET, TORA ve VIKING şirketlerine, stant açan BORDRILL ve DURKO şirketlerine çok teşekkür ederiz.

Online olduğu için kolay gibi gözüken kongre organizasyonu aslında ilk olmanın yarattığı bir çok belirsizlikle yoğun bir çalışma ve emek sonucu gerçekleşmiştir. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde çok büyük emekleri geçen düzenleme kuruluna, bilim kurulu üyelerine, oturum başkanlarına, SPE Türkiye yönetimine, katılım sağlayan kuruluş ve firmalara, sunumlarıyla destek olan meslektaşlarımıza, kongrenin başarılı olması için özveri ile çalışan kongre organizasyon firması Valör’e ve siz değerli üyelerimize PMO Yönetimi olarak şükranlarımızı sunarız.

PMO Yönetim Kurulu

2 yorum

 1. MEHMET LATİF VRANA

  MEHMET LATİF VRANA

  Sn. Yönetim Kurulu,

  Öncelikle hiç beklemediğim bir şekilde başarılı olduğunu düşündüğüm Petrol Kongresi nin bu seneki web formu için teşekkür etmeyi bir borç bilmekteyim.
  Ben genelde Corona tedbirleri sırasında web üzerinden yapılan sunumlara pek sıcak bakamadım. Buna arkadaş grupları ile yapılan karşılıklı söyleşiler de dahil.
  Ancak Kongreyi o kadar organize buldum ki biraz önyargılı olduğumu düşündüm. Organizasyonu sizin de yoğun katkıları ile yapan Valör Şirketine de ayrıca teşekkür ederim.
  Sn. Yönetim Kurulumuz çağın gerçek ve gereksinimlerine uygun olarak geliştirdiği web sitesi her anlamda mükemmeliyetçiliğe doğru koşmakta. Gerek Üyelik bilgiler,i, aidat ödemeleri gibi konular çok güzel çözümlenmiş ve bence bazı kullandığımız web sitelerinden bile daha güzel. Galiba tek eksiğimiz üyeler arasında ki yazışmaların arzulanan seviyeye çıkamaması. Eski sitemde mesaj olarak gelmekte ve Outlook vb. yöntemlerle anında bir cevap verilmekteydi. Şimdi ise mutlaka sitemize girilmesi ve forumlar kısmına bakılması gerekmekte. Bu da biraz zahmetli olsa gerek ki pek ilgi göremedi.
  Şöyle bir önerim olabilir. Birisi bir konu başlattığında veya bir mesaj yazdığında tüm üyelere mesela Üye No: 150 Mehmet Latif Vrana xxx konusunda mesaj bıraktı denilirse…ve link olarak bağlantı kurulursa bir hareket kazanabiliriz diye düşündüm.
  Tekrar teşekkür ederim. Yıllarca bir nebze de katkıda bulunduğum PMO nun genç nesil arkadaşlarımızın gayretleriyle daha da yükseleceğine eminim.
  Başarılarınızın devamı dileklerimle saygılarımı sunarım.

  M. Latif Vrana

 2. YÜKSEL KURT

  YÜKSEL KURT

  Teşekkürler Latif Bey. Forum kısmı dediğiniz gibi kullanışlı olmadı ki ilgi görmedi. Bu konuda önerinizi dikkate alacağız.